Использование кранов манипуляторов при строительстве в наши дни

Використання кранів маніпуляторів при будівництві в наші дні

Сучасне цивільне та промислове будівництво ведеться активними темпами. У відносно короткі терміни зводяться різні об’єкти, починаючи від невеликих приватних будинків і, закінчуючи бізнес-центрами, поверховість яких може обчислюватися 50 і більше рівнями. Перераховане стало можливо не тільки завдяки передовим матеріалами і технологіями будівництва, а й техніці спеціального призначення.

Якщо раніше, для виконання певних маніпуляцій, використовувався переважно ручна праця, то тепер задіюють спецтехніку. Не останнє місце в списку використовуваної спеціальної техніки займають крани-маніпулятори. Їх внесок у збільшення темпів будівництва на будь-яких етапах будівництва досить серйозний.

Що являє собою кран-маніпулятор і для чого потрібна така спецтехніка


Складається кран-маніпулятор з двох основних компонентів. Це вантажний автомобіль з платформою і кран. За допомогою останнього на платформі розміщуються найрізноманітніші вантажі. Це лаги, дверні блоки, будівельні матеріали на піддонах, сантехніка, розчини і багато іншого. Одним словом, розмістити можна на поверхні що завгодно. Головне, щоб вантаж мав габаритні розміри і не був небезпечним. За допомогою крана-маніпулятора вантажі завантажуються на складі, доставляються на місце і вивантажуються. Також їх транспортують за місцем і піднімають на висоту.

Вся діяльність виконується практично однією людиною. Потреби в залученні вантажників немає. Водій, який виступає ще і оператором крана, закріплює вантажі і після піднімає їх на платформу або опускає на поверхню. Вантажопідйомність крана-маніпулятора становить від 10 до 15 тонн. За рахунок телескопічного гідравлічного механізму можливі маніпуляції з завантажуються будівельними матеріалами в радіусі 16-20 метрів.

На платформі вантаж можна зафіксувати, тим самим уникнувши його переміщення під час гальмування і розгону. Кран-маніпулятор потребує періодичному обслуговуванні. Завдяки йому можна підвищити термін служби спецтехніки та уникнути випадкового виходу агрегатів з ладу в самий відповідальний момент.

Переваги використання кранів-маніпуляторів


Крани маніпулятори використовуються в будівельній сфері протягом декількох десятків років. Тут же виникає питання – в чому пов’язана настільки висока затребуваність такої спецтехніки на будівельних майданчиках? Щоб відповісти на нього, слід розповісти про переваги кранів-маніпуляторів.

  • Можливість розміщення вантажів не тільки на землі, а й на висоті. Наприклад, піддони з цеглою можна підняти на другий або третій поверх. Тим самим будівельникам не потрібно самостійно доставляти будівельний матеріал на висоту, на що пішло б багато годин;
  • Універсальність. Складно сказати про те, які матеріали і конструкції неможливо завантажити і транспортувати такий спецтехнікою. Звичайно ж, вони мають місце, але їх список невеликий;
  • Відсутність потреби в залученні до вантажно-розвантажувальних робіт вантажників. Всі маніпуляції з вантажем може виконати одна людина – оператор крана. Він же виступає і водієм вантажної машини
  • Переміщення вантажів, як в межах будівельного майданчика, так і транспортування його на відстань в кілька сотень кілометрів;
  • Експлуатація в умовах обмеженого простору. Це дозволяє задіяти спецтехніку і в приватному будівництві;
  • Швидка окупність. Купувати кран-маніпулятор для зведення одного-єдиного об’єкта немає ніякого сенсу. Простіше орендувати спецтехніку. Якщо ж масштаби будівництва величезні і будуть лише зростати, то купити кран-маніпулятор. Незабаром вкладення в нього окупляться;
  • Експлуатація 24 години на добу і в будь-яких кліматичних умовах. Зі спецтехнікою може працювати кілька змін фахівців. Високі негативні температури не є причиною неможливості експлуатації крана-маніпулятора;
  • Високий рівень безпеки. Гідравлічна система є безпечним вузлом. Вона не схильна до загоряння або детонації. Завдяки сучасним діагностичним приладам, легко контролювати її стан.

Вибір крана-маніпулятора

Відрізняється спецтехніка декількома параметрами. Це вантажопідйомність, виліт стріли, габарити і іншими. Цими критеріями і потрібно керуватися при підборі крана-маніпулятора.

Наша компанія має великий парк автомобілів, різної вантажопідйомності оснащених краном маніпулятором здатних виконати будь-які завдання, пов’язані перевезенням вантажів.

(044) 594-95-77

(067) 225-2-225

(067) 465-60-01

3028, Київ, Україна

Стратегічне шосе 16 оф. 209

E-mail: kran@bulava.ua

Skype: kran bulava

Share this story!

Leave us a Comment