Перевага модульних конструкцій на виробництві / будівництві

У багатьох обставин недоцільно зводити капітальні будови. Затвердження в однаковій мірі стосується тимчасових будівель для розміщення будівельників, персоналу, що працює вахтовим методом далеко від населених пунктів. Навіть торгові точки, пункти охорони не завжди виконуються в довгостроковому форматі. Непоганим варіантом можна вважати блок-контейнери, що дозволяють оперативно вирішувати проблеми не тільки житла для співробітників, але і офісного приміщення. Перевага конструкцій встигли оцінити дачники, які отримали можливість в рамках скромного бюджету обзавестися місцем для ночівлі на території своєї ділянки.

Конкурентні переваги модульних конструкцій

Понад півстоліття тому в західних країнах відбулося масове поширення модульних будівель. В Україні ці технології стали широко застосовуватися лише 20 років тому. Зрозуміти переваги, які відрізняють будинку для тимчасового проживання непросто, якщо не ознайомитися з наступними особливостями:

  • Покупець платить за битовку значно менше, ніж за капітальну споруду. В економічному аспекті збірні побутівки поза конкуренцією.
  • Не будемо забувати про те, що час теж має свою ціну. Досить участі декількох фахівців для того, щоб протягом робочого дня завершити складання об’єкта, призначеного для вирішення будь-яких завдань.
  • Є такий фактор, як мобільність. У розібраному вигляді нескладно доставити комплектуючі для блок-контейнера в важкодоступні місця. Не потрібно володіти особливими навичками для того, щоб зібрати під ключ битовку.
  • Особливо необхідно підкреслити різноманітні варіанти виконання. Навіть на базі одного блок-контейнера можна зібрати житло і офіс, торгову точку і пункт для розміщення охорони. Для облаштування споруди не потрібно витрачати багато часу і сил, адже вже існують готові, перевірені рішення. Підведення води, електрики дає можливість в повній мірі забезпечити гідний рівень комфорту для відпочинку, виконання службових обов’язків. Є напрацьовані схеми облаштування вентиляції, каналізаційної системи. Всі вони не позначаються на значному подорожчанні побутівки. При бажанні нескладно встановити кондиціонер, доповнити приміщення цілим рядом опцій.
  • Конструкції можна розбирати, перевозити на інший будівельний об’єкт, мобільність блок-контейнера цінують вахтові робітники і будівельники. Процес розбирання теж досить простий, не вимагає особливих запобіжних заходів.
  • Нескладно додатково утеплити будинок для тимчасового проживання. Новітні теплоізоляційні матеріали дозволяють таким побутівка конкурувати взимку з капітальними будівлями. Практика свідчить, що можна домогтися комфортної обстановки навіть при -35-40 ° С. Комплектуючі розраховані на експлуатацію в тропічній спеці і при сильному морозі.

Широкі можливості використання модульних конструкцій

У переважній більшості виробники збирають стандартні блок-контейнери, що складаються з однієї або двох кімнат. У ряді випадків обладнується душова, санвузол. Але існує також досвід створення більш складних, масштабних об’єктів на базі модулів. Це можуть серйозні побутові комплекси, зібрані для великих робочих колективів. При необхідності битовки ефективно використовуються МНС для осіб, які втратили житла в результаті стихійних лих МНС. Такі комплекси нерідко застосовуються і для вирішення вузьких, спеціальних завдань. Це можуть бути столові і роздягальні, душові кабіни та гуртожитку для відпочинку персоналу. При необхідності на базі блок-контейнерів розгортаються ремонтні майстерні та електростанції.

Неодноразово випробуваний монтаж котелень в рамках будівель модульного типу. Не потрібно витрачати значні кошти для того, щоб на базі звичайної битовки розгорнути сауну. При масштабному будівництві такі будинки тимчасового проживання займають медики, облаштовуючи в них медпункт для надання першої та невідкладної допомоги. Нерідко підприємці віддають перевагу звичайним блок-контейнерів для розміщення в них складів або торгових точок. Такі дії мають свій резон. Не потрібно закладати фундамент, вкладати значні кошти в невеликий магазин. Якщо бізнес-проект виявляється невдалим, приміщення може бути вивезено і використано в іншому місці, в інших цілях. До речі, на такі прорабкі завжди є покупці. Вартість збірної конструкції на вторинному ринку залишається тривалий час високою при належному стані всіх панелей і комплектуючих.

Прогнози експертів

За останні кілька років відбулося значне удосконалення технологій виробництва будинків тимчасового проживання, спрощення процесу складання. У свою чергу, це призвело до збільшення можливостей застосування модульних систем в самих різних сферах життя, бізнесу. Протягом найближчих двох-трьох років очікується зростання обсягу продажів цих полегшених конструкцій в цілому по країні на 10-15%.

Share this story!

Leave us a Comment